Krevní oběh

Krevní oběh je tvořen srdcem, tepnami, žílami a vlásečnicemi. V lidském těle jej můžeme rozlišit na malý (cirkulace krve mezi plícemi a srdcem) a velký (cirkulace krve mezi srdcem a ostatními částmi těla).

V této kategorii nejsou žádné výrobky.


Pro lidské tělo je nesmírně důležitý, neboť zajišťuje cirkulaci krve, a tím i transport a výměnu látek s okolím. Zajišťuje transport kyslíku a živin, naopak odvádí látky odpadní. Poruchy krevního oběhu pak mohou být místní, které se projevují například jako trombóza, ischemie či embolie, případně celkové. V takovém případě hovoříme o žilní nedostatečnosti.

Počínající potíže s krevním oběhem o sobě dávají vědět zprvu nenápadnými symptomy, které je nutné řešit. Může to být snížená citlivost či mravenčení končetin, otoky, zvýšená únava, oslabený imunitní systém či zpomalené hojení, případně studené končetiny.

V závislosti na konkrétním problémů je pak nutné pro pacienta hledat optimální řešení. Možné je podávat preparáty pro posílení cévní stěny či na rozšíření drobných cév nebo pro úpravu krevního tlaku.