Berle

Berle a hole představují účinnou pomoc pro pacienty s pohybovým omezením. Tyto lokomoční pomůcky výraznou měrou napomáhají k zachování samostatnosti.

Zobrazení:
do 2-3 dnů

Gumový nástavec na berle 19/40mm (ADVANCE)

59 Kč

Protiskluzový nástavec s kovovou vložkou Rozměr 19/40mm s kovovou vložkou (originál ADVANCE)..

do 2-3 dnů

Gumový nástavec na berli Ellipse

69 Kč

Náhradní protiskluzový nástavec na berle Elipse,Style,Sofia..

Zobrazuji 1 až 2 z 2 (celkem stran 1)

Základním doplňkem pro zlepšení stability uživatele je hůl. Použití hole vyžaduje dostatečnou sílu v zápěstí. Samotné hole jsou díly moderním materiálům (dural) velmi lehké a skladné. Mohou být také skládací, čímž se stávají ještě lépe využitelné v různých situacích.

Podpažní berle se obvykle užívají v případě, že není možné dolní končetinu zatížit, případně při amputacích. Také je lze doporučit pacientům, kteří nedisponují silou v celé paži. Určeny jsou pro použití v páru a obvykle jsou dřevěné či kovové.

Častěji se dnes užívají jiné berle, známé také pod názvem francouzské hole. Oproti podpažním berlím jsou kratší a jsou vybaveny opěrkou na předloktí (otevřenou či uzavřenou). Poskytují proto předloktí oporu a jsou vhodné i pro pacienty, kteří by hůl neudrželi. Opět se jedná o pomůcku párovou.

U berlí nezávisle na jejich druhu je nutné především dbát na maximální povolené zatížení udávané výrobcem, jež by se nemělo překračovat.