Berle

Berle a hole představují účinnou pomoc pro pacienty s pohybovým omezením. Tyto lokomoční pomůcky výraznou měrou napomáhají k zachování samostatnosti.

Zobrazení:
do 2-3 dnů

Gumový nástavec na berle 17/35mm

49 Kč

Protiskluzový nástavec s kovovou vložkou Rozměr 17/35 mm s kovovou vložkou (obyčejný, pasuje na ADVANCE) Barva černá..

do 2-3 dnů

Gumový nástavec na berli Ellipse

69 Kč

Náhradní protiskluzový nástavec na berle Elipse,Style,Sofia..

do 2-3 dnů

Hůl podpůrná nastavitelná

369 Kč

Skládací konstrukce hole je vyrobena z duralových trubek vysoké pevnosti, doplněna pohodlným ergonomickým umělohmotným držadlem a poutkem. Hůl je výškově nastavitelná a ve spodní části je opatřena pryžovým protiskluzovým nástavcem.Regulovatelná výška po 2,5cm v rozmezí 69-92cm, Hmotnost: 0,3kgBarva měděná (bronz)Max. zatížení: 90kg..

do 2-3 dnů

Hůl podpůrná skládací

379 Kč

Skládací konstrukce hole je vyrobena z duralových trubek vysoké pevnosti, doplněna pohodlným ergonomickým držadlem z lakovaného dřeva a poutkem. Hůl je výškově nastavitelná a ve spodní části je opatřena pryžovým protiskluzovým nástavcem.Regulovatelná výška po 2,5cm v rozmezí 78-88cm, Hmotnost: 0,38kgMax. zatížení: 115kgBarva: černáSLOŽEN..

Zobrazuji 1 až 4 z 4 (celkem stran 1)

Základním doplňkem pro zlepšení stability uživatele je hůl. Použití hole vyžaduje dostatečnou sílu v zápěstí. Samotné hole jsou díly moderním materiálům (dural) velmi lehké a skladné. Mohou být také skládací, čímž se stávají ještě lépe využitelné v různých situacích.

Podpažní berle se obvykle užívají v případě, že není možné dolní končetinu zatížit, případně při amputacích. Také je lze doporučit pacientům, kteří nedisponují silou v celé paži. Určeny jsou pro použití v páru a obvykle jsou dřevěné či kovové.

Častěji se dnes užívají jiné berle, známé také pod názvem francouzské hole. Oproti podpažním berlím jsou kratší a jsou vybaveny opěrkou na předloktí (otevřenou či uzavřenou). Poskytují proto předloktí oporu a jsou vhodné i pro pacienty, kteří by hůl neudrželi. Opět se jedná o pomůcku párovou.

U berlí nezávisle na jejich druhu je nutné především dbát na maximální povolené zatížení udávané výrobcem, jež by se nemělo překračovat.