Hotové obvazy, šátky

Hotové obvazy a šátky jsou především určeny pro první pomoc. Často mohou být využity pro ošetření předlékařské u poranění různého charakteru a rozsahu.

Zobrazení:
Skladem

Šátek trojcípý z netkaného textilu 136 x 96 x 96 cm

19 Kč

Trojcípý šátek je vyroben z netkaného textilu. Využívá se v oblasti ambulantní péče i předlékařského ošetření. Vhodný pro drobná i rozsáhlejší zranění...

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)

Hotové obvazy jsou již vybaveny savým krytím s netřepivým okrajem. Primárně jsou tedy určeny k překrytí ran včetně těch otevřených. Hotovými obvazy lze velmi dobře ošetřit i případy, které provází rozsáhlejší krvácení. Na trh se dodávají jako sterilní i nesterilní. Podle typu ošetření je následně nutné zvolit i požadovanou velikost.

Šátkové obvazy patří k nejčastěji používaným typům obvazů ve zdravotnické sféře. Vyrábějí se z netkané textilie. Trojcípé šátky se řadí k nesterilním typům obvazového materiálu a prodávají se jednotlivě balené.

Nahradit jimi lze obinadlové obvazy a v závislosti podmínkách je mohou v případě potřeby použít také laičtí ošetřující. Šátky mohou překrýt ránu a fixovat na ní krytí, zpevnit či znehybnit zraněnou část, zejména končetinu.