Vata obvazová

Obvazová vata je pro zdravotnický personál jedním ze základních materiálů. Jedná se o výrobky se širokým spektrem využití, které svoje místo mají kromě lékařství taktéž v kosmetice. Lze je také využít k obecně hygienickým účelům.

Zobrazení:
Skladem

Vata obvazová vinutá 100 % bavlna, 1000 g

185 Kč

Vata patří k univerzálním pomůckám využitelném ve zdravotnictví. Uplatňuje se v kosmetickém průmyslu, a to zejména díky tomu, že je savá. Obvazová vata ve vinuté formě je vyrobena ze 100 % bavlny, ale také může být dodávána v podobě směsi bavlna/viskóza. Tato forma je vhodná coby podklad pod sádrová obinadla. Vata je příjemně měkká a jemná. Návin n..

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)

Obvazová vata se využívá například jako podkladový materiál pro sádrová obinadla, vhodná pro tento účel je zejména vinutá forma. V medicíně dále slouží k podkládání dlah a dlahových obvazů a v domácích podmínkách lze vatu použít také k ošetřování krvácivých poranění.

Pro výrobu této vaty je většinou použita směs bavlny a viskózy v různém poměru, na trh je však dodávána i v podobě čisté bavlny. Tento typ vaty se vyznačuje dobrou absorpční schopností, měkkostí a obecně příjemným vjemem při kontaktu s pokožkou. Vhodná je i pro kůži velmi citlivou. Vata je pevná, ale současně zůstává i prodyšná. Může být sterilní i nesterilní. Jednou z forem jsou přířezy a kromě přířezů se můžete setkat s vatou skládanou, vinutou nebo v podobě tamponů a tyčinek.