Emitní misky

Emitní misky jsou hygienickou pomůckou, která se používá zejména v rámci péče o pacienty ve zdravotnictví nebo v pečovatelských službách. Další možností je využití v rámci ošetření v kosmetických salonech.

Zobrazení:
Skladem

Emitní miska jednorázová - papír

3 Kč

Jednorázová emitní miska je vyrobena z biologicky odbouratelného lisovaného papíru. Miska je nepromokavá. Použít lze také do sterilních setů, neboť je autoklávovatelná...

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)

Mohou být vyrobeny z různých materiálů. Pro výrobu těchto pomůcek slouží plast, nerez nebo buničina. Mají charakteristický tvar ledvinky a na trh se dodávají v několika různých rozměrech. Používají se k odkládání lékařských nástrojů nebo ke sběru tělesných tekutin. Výhodou je, že emitní misky jsou prakticky stohovatelné. Snadno se používají a zabírají jen minimum místa.

Miska může být jednak jednorázová. Její použití vylučuje riziko tzv. nemocničních neboli nozokomiálních nákaz. Současně tak přispívá k udržování maximální možné úrovně hygieny. Nerezová miska pro opakované použití může rovněž vyhovět náročným hygienickým podmínkám zdravotnického provozu, neboť je určena k dezinfekci a sterilizaci.