Pomůcky pro sebeobsluhu

Pomůcky pro sebeobsluhu jsou speciálně upravené předměty denní potřeby. Jednotlivé typy se od sebe navzájem liší materiálem, cenou či způsobem používání. Vždy jsou navržené ergonomicky pro usnadnění běžných činností, například co se týče oblékání, osobní hygieny, přípravy pokrmů, stravování a dalších úkonů.

Zobrazení:
do 2-3 dnů

Hrazdička k hrazdě k polohování

309 Kč

trojúhelníková s pásem..

do 2-3 dnů

Navlékač ponožek

179 Kč

Jednoduché zařízení pro nazouvání ponožek nebo punčoch v případě, když si sami nedosáhnete na vlastní chodidla. Usnadňuje život osobám se zdravotním postižením, osobám starším a ostatním s omezenou schopností pohybu. Hlavní část pomůcky je vyrobena z pružného nazouváku zpevněného polypropylenem, ke kterému jsou připevněny dva bavlněné popruhy...

do 2-3 dnů

Pás s úchyty a sponou k přesunu imobilních osob L - pro obvod pasu 84 cm - 162 cm

1 649 Kč

Usnadňuje manipulaci s imobilním pacientem Pomůcka usnadňuje manipulaci s imobilním pacientem, jeho přesun a vedení. speciálně vyztužená tkanina pohodlné úchyty neklouzavý povrch uvnitř odolná plastová spona nastavitelná délka lze prát při 40 ° C Velikost L - pro obvod pasu 84 cm - 162 cm..

do 10 dnů

Pás s úchyty a sponou k přesunu imobilních osob M - pro obvod pasu 78 cm - 152 cm

1 539 Kč

Usnadňuje manipulaci s imobilním pacientem Pomůcka usnadňuje manipulaci s imobilním pacientem, jeho přesun a vedení. speciálně vyztužená tkanina pohodlné úchyty neklouzavý povrch uvnitř odolná plastová spona nastavitelná délka lze prát při 40 ° C Velikost M - pro obvod pasu 78 cm - 152 cm..

do 2-3 dnů

Podavač předmětů 66cm

309 Kč

Klešťový úchop přes kladku Vysoce kvalitní, odolný hliníkový podavač, je lehký a přitom stabilní. Je ideální pro zvedání předmětů v domácnosti. Určen pro lidi, kteří mají potíže s ohýbáním se. Jednočelisťové madlo je na jedné straně ozubené, v kombinaci s gumovým násadcem umožňuje pevný úchop s lehce nastavitelným tlakem. Navíc je vybaven magnetem..

do 2-3 dnů

Podložní mísa s víkem bílá

199 Kč

Podložní mísa s víkem pro ležící pacienty. K vykonávaní potřeby pro ležícího pacienta. Materiál odolný plast. Lze čistit a udržovat běžnými čistícími a dezinfekčními, které neobsahují rozpouštědla a nezpůsobují mechanické narušení povrchu. Možno dezinfikovat v autoklávu při teplotě do 120°C do 30 minut. Výška 12 cm, šířka 29 cm, délka vč. rukojet..

do 2-3 dnů

Podložní mísa s víkem modrá

199 Kč

Podložní mísa s víkem pro ležící pacienty. K vykonávaní potřeby pro ležícího pacienta. Materiál odolný plast. Lze čistit a udržovat běžnými čistícími a dezinfekčními, které neobsahují rozpouštědla a nezpůsobují mechanické narušení povrchu. Možno dezinfikovat v autoklávu při teplotě do 120°C do 30 minut. Výška 12 cm, šířka 29 cm, délka vč. rukojet..

do 2-3 dnů

Přídavná odkládací plocha 40x20cm ke stolku Diffusion, ořech

1 239 Kč

Boční odkládací vertikální deska ke stolkům Diffusion Vhodné ke všem typům a rozměrům stolků Diffusion. Rozměry pracovní desky: 40 x 20 cm, tloušťka 16 mm Hmotnost: 1,7 kg Max. zatížení: 1 kg Barva desky: ořech..

do 2-3 dnů

Stolek přilůžkový Diffusion 60x40, ořech

3 090 Kč

pojízdný, nastavitelný Polohovací servírovací stolek s variabilním nastavením úhlu desky a základny je vhodný k použití jak k lůžku, tak i ke křeslu. Plynulé nastavení výšky. Sklon desky nastavitelný v osmi polohách. Sklon základny nastavitelný ve třech polohách. Pojízdný - 4.kolečka, dvě s nášlapnou brzdou. Minimální prostor pod postelí pro voln..

do 2-3 dnů

Stolek přilůžkový Diffusion 80x40, ořech

3 619 Kč

pojízdný, nastavitelný Polohovací servírovací stolek s variabilním nastavením úhlu desky a základny je vhodný k použití jak k lůžku, tak i ke křeslu. Plynulé nastavení výšky. Sklon desky nastavitelný v osmi polohách. Sklon základny nastavitelný ve třech polohách. Pojízdný – 4.kolečka, dvě s nášlapnou brzdou. Minimální prostor pod postelí pro voln..

do 2-3 dnů

Stolek přilůžkový EASY - buk

1 759 Kč

pojízdný, nastavitelný Polohovací servírovací stolek k lůžku. Plynulé nastavení výšky v rozmezí 70 - 105cm Plynulé nastavení sklonu desky v rozmezí 360° Pojízdný - 4.kolečka, dvě s nášlapnou brzdou. Deska stolku: 60 x 40 cm s 5 mm vyvýšeným okrajem. Barva desky: šedá Konstrukce: ocel (šedá barva), chrom Hmotnost: 7 kg Nosnost: 10 kg..

do 2-3 dnů

Stolek přilůžkový EASY - šedá

1 759 Kč

pojízdný, nastavitelný Polohovací servírovací stolek k lůžku. Plynulé nastavení sklonu desky v rozmezí 360° Pojízdný – 4.kolečka, dvě s nášlapnou brzdou. Deska stolku: 60 x 40 cm s 5 mm vyvýšeným okrajem Minimální mezera pod postelí pro zasunutí stolku je 10 cm Barva desky: šedá Konstrukce: ocel (šedá barva), chrom Podrobné technické údaje nale..

do 10 dnů

Žebříček k lůžku, 4 příčky

319 Kč

Usnadňuje přechod z lehu do sedu Žebříček ulehčuje posazování pacienta na lůžku. Příčky jsou vyrobeny ze dřeva listnatého stromu, které je mnohem odolnější v porovnání z plastovými, či z měkkého dřeva z jehličnanu. Délka: 1,7m 4 příčky...

do 2-3 dnů

Žínky s ochrannou folií á 50 ks

89 Kč

Jednorázové žínky určené pro osobní hygienu Skládají se z netkané textilie Airlaid a plastové fólie uvnitř. Airlaid je netkaná textilie vyráběná z celulózy. Je jemná k pokožce a současně je velmi pevná v suchém i mokrém stavu (několikrát pevnejší než klasické papírové utěrky), může absorbovat až 6-násobek své váhy. Je proto velmi vhodná k mytí těla..

Zobrazuji 1 až 14 z 14 (celkem stran 1)

Úpravy jsou v zásadě jednoduché: Používají se odolné materiály kvůli potenciálnímu spadnutí předmětu, zesílené či prodloužené držadlo, zapínač knoflíků, multifunkční kuchyňská prkénka atd. Pro osoby s horší motorikou jsou však takto upravené pomůcky neocenitelným krokem k samostatnosti, neboť jim umožní maximum úkonů obstarat vlastními silami bez asistence.

Vhodné jsou pomůcky pro sebeobsluhu jak pro osoby s motorickým postižením, ale také pro seniory. Doporučení příslušných pomůcek pro sebeobsluhu je v kompetenci ergoterapeuta. Některé kategorie jsou v současné době hrazeny zdravotní pojišťovnou či úřadem práce.