Sáčky do košů

Sáčky do košů zjednodušují pravidelnou údržbu koše. Po každém vynesení není nutné koš mýt, eliminuje se tak přítomnost nečistot nebo nežádoucího zápachu.

V této kategorii nejsou žádné výrobky.


Zároveň představují vhodné řešení tam, kde není vůbec žádoucí s obsahem koše manipulovat. A to buď z důvodů hygienických nebo především z bezpečnostního hlediska, jestliže je odpad považován za infekční.
Takovéto speciální pytle na nebezpečný odpad jsou příslušně označeny dle vyhlášky a zákonu o nakládání s nebezpečným odpadem. Obsahují UN kód, který slouží pro likvidaci infekčního odpadu.

Základním parametrem, který bychom měli řešit při nákupu, je velikost sáčku, kterou je nutné volit dle velikosti koše. Sáček je vhodné vybrat vždy raději větší, pokud si nejsme jisti. Na trhu jsou běžně dostupné velikosti od 10 do 120 litrů.

Sáčky z pevného materiálu jsou odolné vůči protržení, může v nich tak být likvidován i odpad těžší, případně biologický. Potřebujete-li sáček s odpadem snadno uzavřít, zvolte varianty se zatažením. Pak vám nemůže hrozit nechtěné vysypání odpadu. Snadné vynášení zase zajistí sáčky s praktickými uchy.