Zkumavka - stanovení plná krev

Krev je nejčastěji odebíraným biologickým materiálem. Typ odběru se primárně odvíjí od metodiky vyšetření v laboratoři, jejího technického vybavení. Nejčastěji se odebírá krev venózní. Vyšetřovat lze kromě plné krve i plasmu nebo sérum.

Zobrazení:
Skladem

Systém pro odběr krve - plná krev 2,7 ml K3E, 66 x 11 mm, 50 ks

250 Kč

Odběrová zkumavka s K3EDTA je určena pro analýzu z plné krve. Celkový objem činí 2,7 ml a rozměr 66 x 11 mm. Zkumavka má červenou zátku...

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)

Používá se jednorázový uzavřený odběrový systém nebo systém otevřený. Pro základní odběry jsou v medicíně stanoveny různě barevné zkumavky, tedy takové, které mají červenou, fialovou, modrou nebo černou zátkou. V praxi se tak vyšetřuje například přítomnost glukózy, sodíku, případně lékař potřebuje znát například krevní obraz nebo CRP.

Krevní testy jsou v medicíně obecně velmi užitečným diagnostickým nástrojem, který dokáže odhalit banální infekční onemocnění i závažné choroby. Odběry krve mají i preventivní charakter. Aby bylo možno odebrané vzorky plné krve či jiné vyhodnotit správně, je nutné dbát na kvalitu odběru. Vzhledem k tomu, že krev je potenciálně infekční, vhodné podmínky je nutné zachovat jak při odběru, tak při jejím transportu.