Osobní hygiena

Osobní hygiena je pro pacienta trpícího inkontinencí nesmírně důležitá. Stolice a moč totiž obsahují dráždivé látky, které společně s vlhkostí škodí kůži. Zejména to platí u starších lidí, u nichž je pokožka již sama o sobě oslabená.

Zobrazení:
do 2-3 dnů

ABENA čistící pěna k mytí a ošetřování pokožky 400ml

129 Kč

K mytí a ošetřování pokožky bez použití vody Čistící pěna k mytí a ošetřování pokožky ve spreji - s obsahem 400 ml má stejné účinky jako tekuté mýdlo. Obsahuje panthenol, heřmánek, vilín. Odstraňuje pot, působí jako deodorant, zvlhčuje pokožku, vytváří pocit svěžesti. Šetrný způsob ošetřování pokožky ve srovnání s běžnými mýdly. I složky obsažené v..

do 2-3 dnů

ABENA Olej ve spreji k čištění a ošetření pokožky 200ml

109 Kč

vhodný i jako masážní olej Olej ve spreji s obsahem 200 ml pečuje o suchou, popraskanou i tzv. pergamenovou kůži. Je vhodný i jako masážní olej. Můžeme ho použít i k odstranění nánosů šupin nebo mastí. Aplikuje se přímo na kůži po protřepání, ze vzdálenosti 20 cm. Obsahuje parafínový olej, heřmánek, vit.E...

do 2-3 dnů

Čistící a mycí pěna BODYSUN 500ml

109 Kč

Mycí a ošetřující pěna pro inkontinencí zatěžovanou pokožku, která má sklony k přesušování, svědění a pálení. Nedostatečná hygiena při inkontinenci může vyvolat infekci či zánět a tím vznik dekubitů. Pokožku je třeba pravidelně ošetřovat a použití vody je v tomto případě nevhodné.Výbornou pomůckou je čistící pěna. Použití čistící pěny je snadné, a ..

do 2-3 dnů

MoliCare skin čistící pěna 400 ml

149 Kč

Čisticí pěna rychle a šetrně čistí znečištěnou pokožku při úniku moči a stolice. Díky kreatinu spolehlivě chrání pokožku. Pěna má antibakteriální pH 5,5 a obsahuje navíc neutralizér zápachu. Nahrazuje mýdlo s vodou, při použití protřepeme a z 15 cm naneseme přímo na pokožku. Necháme chvíli působit a setřeme. Indikacek rychlému a šetrnému..

do 2-3 dnů

MoliCare skin mycí emulze 500ml

89 Kč

Mycí emulze MoliCare Skin je k jemnému čištění zralé a citlivé pokožky. Dodává pokožce vlhkost díky panthenolu a obsahuje látky neutralizující zápach. Svým pH 5,5 chrání pokožku těla při koupeli proti vysušování. Charakteristika: Obsahuje Panthenol, který pokožku dlouhodobě hydratuje a zklidňuje. Mycí emulze pouze jemně pění, což pomáh..

do 2-3 dnů

MoliCare Skin Ochranný krém se zinkem 200ml

159 Kč

MoliCare Skin Ochranný krém se zinkem obsahuje unikátní Nutriskin Complex, který zlepšuje elasticitu a hydrataci kůže. Pohlcuje pachy a jeho pH je mezi 4,5-5,5. Ochranný krém chrání pokožku před škodlivými látkami obsaženými v moči a stolici. Díky obsahu zinku (21 %) vytváří na pokožce jemně bílý ochranný film a chrání ji při kontaktu s moč..

do 2-3 dnů

MoliCare Skin Ochranný olej ve spreji 200ml

159 Kč

Olejový tělový sprej s obsahem unikátního komplexu, který zlepšuje elasticitu a hydrataci kůže. Jednoduše se nastříkává na pokožku a lehce se roztírá. Složení na bázi emulze voda v oleji zajišťuje hloubkovou a dlouhodobou hydrataci. Oblasti použití: ochrana suché pokožky před vnějšími vlivyvyvážená a intenzivní každodenní péče o pokožku..

do 10 dnů

MoliCare skin šampon 500 ml

99 Kč

Dodává pokožce hlavy hydrataci Šampon MoliCare Skin k mytí vlasů suché a citlivé pokožky hlavy. Dodává pokožce vlhkost díky panthenolu a svému pH 5,5. Chrání tak pokožku hlavy proti vysušování a minimalizuje tak výskyt lupů. Šampon velmi příjemně voní, pokožka hlavy je hydratovaná a minimalizuje odlupování přesušené pokožky (lupy). Výhody šamponu ..

Zobrazuji 1 až 8 z 8 (celkem stran 1)

To zvyšuje riziko macerace kůže, rozvoje dermatitidy a bakteriálních či mykotických infekcí. Podobným potížím bychom se proto měli snažit u těchto pacientů především předcházet. A to především přiměřenou osobní hygienou.

Hygiena by měla probíhat několikrát denně dle potřeby. Vlhké ubrousky nebo čisticí pěna mohou být vhodné u imobilních pacientů, které nelze příliš často přesouvat do koupelny a nemůžeme tudíž k očistě použít hlavně vodu. Mýdlo ovšem, pozor, při běžné péči o kůži vhodné být nemusí, neboť nadměrně vysušuje.

Kosmetika by měla především umět vyrovnat pH kůže, mírnit podráždění, neutralizovat pachy a stát se účinnou bariérou, aby pokožka do kontaktu s dráždivými látkami vůbec nepřicházela.