Osobní hygiena

Osobní hygiena je pro pacienta trpícího inkontinencí nesmírně důležitá. Stolice a moč totiž obsahují dráždivé látky, které společně s vlhkostí škodí kůži. Zejména to platí u starších lidí, u nichž je pokožka již sama o sobě oslabená.

Zobrazení:
do 2-3 dnů

MoliCare skin krém na ruce 200ml

89 Kč

MoliCare Skin Krém na ruce obsahuje kreatin, panthenol, který pokožku hloubkově hydratuje a zklidňuje, mandlový olej pokožku vyživuje a zjemňuje. Krém na ruce se snadno používá, nezanechává vaši pokožku mastnou a příjemně voní. Emulze typu „voda v oleji“ dlouhodobě a hloubkově hydratuje. Krém je vhodný na velmi suché ruce, které dlouhodob..

do 2-3 dnů

MoliCare skin mycí emulze 500ml

89 Kč

Mycí emulze MoliCare Skin je k jemnému čištění zralé a citlivé pokožky. Dodává pokožce vlhkost díky panthenolu a obsahuje látky neutralizující zápach. Svým pH 5,5 chrání pokožku těla při koupeli proti vysušování. Charakteristika: Obsahuje Panthenol, který pokožku dlouhodobě hydratuje a zklidňuje. Mycí emulze pouze jemně pění, což pomáh..

do 2-3 dnů

MoliCare Skin Ochranný krém se zinkem 200ml

159 Kč

MoliCare Skin Ochranný krém se zinkem obsahuje unikátní Nutriskin Complex, který zlepšuje elasticitu a hydrataci kůže. Pohlcuje pachy a jeho pH je mezi 4,5-5,5. Ochranný krém chrání pokožku před škodlivými látkami obsaženými v moči a stolici. Díky obsahu zinku (21 %) vytváří na pokožce jemně bílý ochranný film a chrání ji při kontaktu s moč..

do 2-3 dnů

MoliCare Skin Ochranný olej ve spreji 200ml

159 Kč

Olejový tělový sprej s obsahem unikátního komplexu, který zlepšuje elasticitu a hydrataci kůže. Jednoduše se nastříkává na pokožku a lehce se roztírá. Složení na bázi emulze voda v oleji zajišťuje hloubkovou a dlouhodobou hydrataci. Oblasti použití: ochrana suché pokožky před vnějšími vlivyvyvážená a intenzivní každodenní péče o pokožku..

do 2-3 dnů

MoliCare Skin Ošetřují olej 500ml

229 Kč

Tělový olej s obsahem unikátního komplexu, který zlepšuje elasticitu a hydrataci kůže. Lehce se roztírá a nezanechává na pokožce mastný film. Složení na bázi emulze voda v oleji zajišťuje hloubkovou a dlouhodobou hydrataci.Oblasti použití: intenzivní péče o suchou a popraskanou pokožkupéče o suchou a atopickou pokožkupéče o pokožku ve stář..

do 2-3 dnů

MoliCare skin tělové mléko 500 ml

149 Kč

MoliCare Skin Tělové mléko obsahuje kreatin, panthenol a mandlový olej. Kombinace těchto látek vytváří na pokožce ochrannou vrstvu, která ji chrání před škodlivými vlivy. Tělové mléko zlepšuje elasticitu kůže a podporuje její obnovu. Po použití tělového mléka bude vaše pokožka chráněná, dlouhodobě a hloubkově hydratovaná (emulze typu „voda ..

Zobrazuji 1 až 6 z 6 (celkem stran 1)

To zvyšuje riziko macerace kůže, rozvoje dermatitidy a bakteriálních či mykotických infekcí. Podobným potížím bychom se proto měli snažit u těchto pacientů především předcházet. A to především přiměřenou osobní hygienou.

Hygiena by měla probíhat několikrát denně dle potřeby. Vlhké ubrousky nebo čisticí pěna mohou být vhodné u imobilních pacientů, které nelze příliš často přesouvat do koupelny a nemůžeme tudíž k očistě použít hlavně vodu. Mýdlo ovšem, pozor, při běžné péči o kůži vhodné být nemusí, neboť nadměrně vysušuje.

Kosmetika by měla především umět vyrovnat pH kůže, mírnit podráždění, neutralizovat pachy a stát se účinnou bariérou, aby pokožka do kontaktu s dráždivými látkami vůbec nepřicházela.