Transfúzní sety

Transfúzní sety má za účel pacientovi do žíly převést konzervovanou krev, základní složky krve či krevní náhrady. Většinou se podává v rámci terapie určitá složka krve, k tranzfúzi plné krve dochází méně často. Vždy se musí jednat o stejnoskupinovou krev.

Zobrazení:
Skladem

Transfúzní souprava TS-203

17 Kč

S pomocí transfúzních souprav lze do žíly pacienta dopravit konzervovanou krev, její základní složky, případně krevní náhrady. Souprava obsahuje 350 µm transfúzní filtr, hydrofobní bakteriální filtr v zavzdušňovacím kanálku propichovacího trnu. Jedná se o sterilní provedení s regulátorem průtoku, hadičkou z transparentního PVC a připojovacím po..

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)

Tranzfúzní sety mají v medicíně široké spektrum využití. Jedná se o jeden z nejčastějších výkonů, který je nutný v celé řadě oborů. Transfúzi je tak možné považovat za zcela specifický typ transplantace biologického orgánu. Transfúzní přípravek se rovněž klasifikuje jako léčivý. Dosažen může být i kurativní efekt léčby.

Pacientovi může být indikována transfuze například při diagnostikované hemofilii a řadě dalších obtíží. Příjemce je nutné před podáním transfúze podrobit předtranzfuzním vyšetřením a testování. Současně je nutné být srozuměn s riziky, která s sebou tranfúze přináší (infekční, technicko-fyzikální, imunologicko-sérologická i biochemicko-metabolická).