Teploměry, doplňky

Lékařský teploměr patří nejen do ordinací, mělo by se jednat o zcela samozřejmou součást domácích lékárniček. Používat jej může nejen odborník, ale i naprostý laik. Tělesná teplota, respektive její zvýšení, dává prvotní signál, že tělo bojuje s příznaky choroby.

Zobrazení:
Skladem

Lékařský teploměr skleněný

120 Kč

Skleněný Teploměr TC-01 Celimed Classic Skleněný teploměr s obsahem gália je určen pro měření orální (v ústech), axilární (v podpaždí) a rektální. Teplotní rozsah činí 35 až 42 °C. Neobsahuje rtuť. Měřící náplň: gáliumPrůměrná doba měření: 3 až 5 min. (dle metody měření) Rozsah měření: 35.0 - 42.0 °C Hmotnost přístroje: cca 17 g Rozměr přístroje..

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)

Dříve se objevovaly hlavně teploměry skleněné, které obsahovaly rtuť. Tato látka je však toxická, proto byly tyto výrobky oficiálně zakázány. Ty moderní už jsou bezrtuťové, případně si lze pořídit také variantu digitální. Zejména u malých pacientů je možné s úspěchem používat varianty bezdotykové, které jsou vybaveny infrečerveným senzorem.

Současné teploměry jsou velmi přesné a výsledek měření zobrazí už během několika sekund. Digitální teploměry vykazují odchylku nejvýše ±0,2 °C. Nabídnout mohou i některé pokročilejší funkce, některé teploměry jsou například i voděodolné, případně umožňují naměřené hodnoty ukládat do paměti pro snadnou kontrolu.