Dřevěné ústní lžičky

Dřevěné ústní lžičky (též lékařské lopatky či špachtle do krku) představují víceúčelový lékařský nástroj, který se v medicíně poprvé objevil už na počátku 20. století.

Zobrazení:
Skladem

Lžička ústní dřevěná 150 mm, 100 ks

33 Kč

Ústní lžička je vyrobena z kvalitního dřevěného materiálu. Výrobek má začištěné okraje. Lžičky je možno využít k vyšetření pacienta, aplikaci léčiv i k přípravě jiných materiálů...

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)

Jsou vhodné k vyšetřování dutiny ústní a krku, kdy se špachtlí stlačuje jazyk pro lepší pohled do hrdla, což umožní například důkladnou prohlídku mandlí. Dále se používají k léčebným aplikacím například mastí a mohou být využity také k přípravě dalšího materiálu.

Historicky se pro výrobu tohoto nástroje používaly i jiné materiály, mimo jiné i kovy, výrazněji se ale neujaly. Současné špachtle se vyrábějí z kvalitního přírodního dřeva, které je tvrdé. Lžičky mají z výroby začištěné okraje a jsou zpracovány natolik pečlivě, aby při vyšetření nemohlo dojít ke zranění pacienta. Materiál je nebarvený. Lopatky vždy určeny k jednorázovému použití, vzhledem k jejich porézní struktuře je nelze vyčistit. Zároveň také běžně užívané dřevěné špachtle nejsou sterilní.