Matrace

Antidekubitní matrace výrazně napomáhají ulehčit péči o pacienty s vyšším rizikem vzniku proleženin. To se typicky týká právě například pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko. Matrace může být použita na elektricky polohovatelnou postel i na běžné lůžko. Běžné typy matrací jsou vyrobeny z pěny, antidekubitní matrace se však v některých případech vyrábějí také na bázi vzduchu.

Zobrazení:
do 2-3 dnů

Antidekubitní matrace bez kompresoru

1 049 Kč

Náhradní matrace Náhradní antidekubitní polštářková matrace s nosností 110kg je určená pro použití výhradně s kompresorem. Dodáváno včetně hadice pro připojení ke kompresoru. Rozměry: 200 cm x 90 cm x 7 cm Maximální zatížení: 110 kg..

do 2-3 dnů

Antidekubitní matrace s kompresorem Timago TGR Y MB 001

2 069 Kč

Polštářková matrace s nosností do 110kg Antidekubitní matrace s kompresorem s nosností 110kg je určená pro dlouhodobě ležící pacienty. Používá se jako prevence proti vzniku proleženin a pomáhá při jejich léčbě. Systém využívá speciálně tvarované vzduchové polštářky a řídící jednotku, která střidavé zvyšuje a snižuje tlak v komorách matrace, takže ..

do 2-3 dnů

Antidekubitní matrace s kompresorem Timago TGR Y MR 001-2

4 779 Kč

Trubicová matrace s nosností do 110kg Antidekubitní matrace s kompresorem s nosností 110kg je určená pro dlouhodobě ležící pacienty. Používá sejako prevence proti vzniku proleženin a pomáhá při jejich léčbě. Systém využívá speciálně tvarované příčné (trubicové) vzduchovékomory a řídící jednotku, která zajišťuje střidavé zvyšuje a snižuje tlak v kom..

do 10 dnů

Antidekubitní matrace s kompresorem Timago TKS2012B

5 819 Kč

Trubicová matrace s nosností do 130kg a mikroventilací Popis Antidekubitní matrace s kompresorem s nosností 130kg je určená pro dlouhodobě ležící pacienty. Používá sejako prevence proti vzniku proleženin a pomáhá při jejich léčbě. Systém využívá speciálně tvarované příčné (trubicové) vzduchové komory a řídící jednotku, která zajišťuje střidavé zvy..

do 10 dnů

Antidekubitní tříkomorová matrace s kompresorem Timago TGR Y MR 001-3

6 119 Kč

Trubicová matrace s nosností do 135kg Antidekubitní tříkomorová matrace s kompresorem s nosností 135kg je určená pro dlouhodobě ležící pacienty. Používá sejako prevence proti vzniku proleženin a pomáhá při jejich léčbě. Systém využívá speciálně tvarované příčné (trubicové) vzduchovékomory a řídící jednotku, která střidavé zvyšuje a snižuje tlak v k..

Zobrazuji 1 až 5 z 5 (celkem stran 1)

Tato pomůcka účinně napomáhá k rovnoměrnému rozložení tlaku a minimalizování tření. Tím se omezuje možnost mechanického poškození kůže. Zároveň poskytuje pacientům komfort. Pacient tak může dostatečně odpočívat a klidný spánek dále přispěje ke zlepšení jeho stavu.

Technologie výroby těchto matrací jsou obvykle dvě.

Matrace lze také doplnit speciálním omyvatelným potahem, který se nejčastěji vyrábí z PVC. Ten přispívá ke zvýšení hygieny lůžka. Udržování pokožky v suchu a v čistotě je ostatně další podmínkou, která může příznivě ovlivnit prevenci vzniku dekubitů.