Žaludeční a vyživovací cévky

Žaludeční a vyživovací cévky mají obecně podobu trubiček z umělé hmoty, typicky PVC. V závislosti na konkrétním značení pak lze zvolit odpovídající rozměr vůči typu zákroku.

Zobrazení:
do 10 dnů

Sonda žaludeční 80 cm - CH 12

29 Kč

Vyrobeno z PVC, z materiálu, který je odolný vůči zalomení a kroucení. Atraumatický, mírně zaoblený uzavřený hrot, čtyři boční otvory s hladkými hranami. Barevné označení velikosti na konektoru, číselné označení velikosti na obalu. Neobsahuje latex, jednorázová, sterilizovaná ethylenoxidem. Balení: 1 ks / papír, fólie...

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)

Vyživovací cévky jsou určeny především pro umělou výživu novorozenců, kteří se narodí s nízkou porodní hmotností. Rovněž se využívají k napojení transfúzní a infúzní soupravy při zavádění do pupečníkové žíly.

Nasogastrická sonda se zavádí skrze nosní dírku do nosohltanu. Indikace pro zavedení žaludečních sond bývá obdobná: Primárně jsou to terapeutické důvody, tedy podání enterální výživy u podvyživených pacientů, podání léku nebo naopak vyčerpání obsahu žaludku, k čemuž v praxi dochází méně často, například z důvodu otravy. Ten se samospádem odvádí do sáčku, který je k sondě připojen.

Z diagnostických příčin se žaludeční sondy používají především kvůli odběru a fyzikálnímu posouzení žaludečního obsahu. Pacientovi lze touto cestou aplikovat kontrastní látku.