Sedimentace

Sedimentace dnes patří k běžným laboratorním vyšetřením. Pacientovi se při něm odebere vzorek nesrážlivé krve. Ten se naplní do skleněné kapiláry, ve které se poté udává rychlost klesání erytrocytů.

Zobrazení:
Skladem

Systém pro odměr krve - sedimentace 3,5 ml 4NC, 130 x 8 mm, 50 ks

364 Kč

Odběrová zkumavka je určena pro odběr sedimentace bezpečným způsobem. Rozměr zkumavky s fialovou zátkou činí 130 x 8 mm, objem 3,5 ml...

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)

Pro tento typ odběru se standardně používá černá zkumavka. Vyšetření je velmi oblíbené pro svou jednoduchost, ačkoli dnes již existují v medicíně i modernější metody jako vyšetření CRP. Bez problémů lze stanovení sedimentace provést na oddělení, případně při ambulantním vyšetření pacienta. Lékař díky tomuto vyšetření dostává informaci o případném průběhu zánětlivého onemocnění, obecně se u chorobných stavů sedimentace zrychluje.

Vyšetřovací postup se tedy spolupodílí na správném stanovení konečné diagnózy. Sedimentace se proměňuje s věkem, proto je nutné vždy hodnoty přepočítat po zohlednění věku pacienta. Dále se proměňuje i podle pohlaví, u žen je sedimentace obecně rychlejší vlivem nižšího množství červených krvinek.