OK testy a drogové testy

Ok test se používá pro stanovení okultního (skrytého) krvácení ve stolici. Test detekuje přítomnost hemoglobinu vzniklého hemolysou přítomné krve. Test si může snadno vyšetřovaný provést i v pohodlí domova. Vyšetření je bezbolestné.

V této kategorii nejsou žádné výrobky.


Díky tomu se jedná o poměrně jednoduchý způsob, jak již v časném stádiu zachytit riziko karcinomu tlustého střeva. Při podezření se u pacienta indikuje kolonoskopické vyšetření, které napomůže k dalšímu zpřesnění diagnostiky.

Drogové testy představují obdobně jednoduchý mechanismus, který může snadno odhalit přítomnost návykových látek. Zpravidla se sleduje výskyt drogových metabolitů v moči, a to jak v rámci komerčně běžně dostupných testů pro domácí použití, tak také v podmínkách testování laboratorního. Případně také lze pro analýzu využít vzorky slin, krve, potu či vlasů. Alkohol lze zachytit také v dechu.

Důvod testování může být klinický, sportovní nebo pracovní. Testování přes nesporné možnosti, které dává do rukou uživatele, však nemůže určit, před jak dlouhou dobou ke konzumaci drogy došlo.