CUTASEPT F spray 500ml

CUTASEPT F spray 500ml

257 Kč
Cena bez DPH 21%: 212 Kč
Kód výrobku: 029031
Dostupnost: Nedostupné
Informace: Produkt je vyprodán, nelze objednat.

Popis produktu

Cutasept dezifekce ve spreji je určena k dezinfikování kůže. Reziduální účinek a rychlost působení předurčuje tento bezbarvý prostředek také do profesionální zdravotnické sféry. Dezinfekce na bázi alkoholu vykazuje účinek baktericidní (včetně MRSA), fungicidní, tuberkulocidní, mykobaktericidní, virucidní na obalené viry (včetně HBV, HCV, HIV) a je též účinný proti Herpes simplex viru typu 1 a rotaviru. Při použití na kůži je nutné v úvahu vzít, že dezinfekce působí odmašťujícím účinkem. Před operačním zákrokem je možno ji nanášet rovněž, pak je zapotřebí kůži udržovat vlhkou. Pro použití platí zvláštní pokyny. Jednak dbáme na to, že elektrické přístroje lze používat až po zaschnutí. Přípravek dále nepoužíváme pod transfúzní manžety.


Složení: 100 g roztoku obsahuje:
Účinné látky: 2-propanol 63,0 g, benzalkoniumchlorid 0,025 g
Pomocné látky: voda

Mikrobiologická účinnost: Baktericidní (vč. MRSA), fungicidní, tuberkulocidní, mykobaktericidní, virucidní na obalené viry (vč. HBV, HCV, HIV), účinný proti Herpes simplex viru typu 1 a rotaviru.

Oblasti použití: Bezbarvý alkoholový dezinfekční prostředek na kůži k ambulantnímu použití před injekcemi, zavedením kanyly, krevními odběry, punkcemi, katetrizacemi a malými lékařskými zákroky. Možno použít také pro před- a pooperační dezinfekci.

Návod k použití a dávkování: Partie určené k dezinfekci potřít nebo postříkat přípravkem a nechat působit. Pro předoperační ošetření pokožky řádně natírat tampónem namočeným v Cutasept® F a nechat působit. Po celou dobu aplikace je nutné pokožku udržovat vlhkou.

Zvláštní pokyny: Elektrické přístroje používat až po úplném zaschnutí. Nepoužívat pod transfuzní manžety.